среда, 29. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

ХАОС ВО ДОМОТ ВО ТИТЕЛ – трите сестри веднаш пристигнаа дома, нивниот татко итно пренесен во болница, Цеца и Гоца ги чуваат внуците!

ХАОС ВО ДОМОТ ВО ТИТЕЛ – трите сестри веднаш пристигнаа дома, нивниот татко итно пренесен во болница, Цеца и Гоца ги чуваат внуците!

Како бомба одекна веста дека Богдан Родиќ, татко на снаата на Цеца Ражнатовиќ, Богдана Родиќ, но и на Гоца Божиновска, Бојана Родиќ бил прегазен од коњот преку главата.

Во таа пригода му пукнало челото и завршил во болница. Фолкерката Гоца откри во каква состојба е нејзиниот сват.

„Не му е лесно, главата е во прашање, но, за среќа, засега нема да има операции. Тој е на опсервација и анализа, го следат една недела и ќе остане онолку колку што треба. Не се работи за наивна повреда, но за среќа се’ ќе биде во ред. Нормално дека ќерките му се исплашија, сите три веднаш одлетаа кај мајка си Даниела и кај баба Јевросима во Тител. Не е лесно, пет жени сами во куќата, бидејќи и Вељко се врати во градот кај Цеца. Веднаш му реков на Мирко дека ќе одам да го чувам внукот, нека оди да биде со нив ако им треба нешто, но не е исто кога имаш машка рака во куќата. Сега малку се смирија, бидејќи успеаја да разговараат по телефон со него“ – објаснува Гоца за „Свет“.

Најнови вести