вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Дете нападнато од своите татко и брат во Битола

Дете нападнато од своите татко и брат во Битола

На 01.08.2023 во 17:30 часот во СВР Битола В.А.(66) пријавила дека околу 13:30 часот во Битола нејзиниот малолетен внук бил физички нападнат од неговиот татко В.А. и неговиот малолетен брат.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.