четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

ТАА ШТО ЈА НАРЕКУВАШ К*РВА ДАЛА ПАРИ ЗА ДА СЕ ЛЕЧИ МАЈКА ТИ – Карлеуша во војна со синот на Марина Туцаковиќ, сега сите дознаа дека е наркоман! (ФОТО)

ТАА ШТО ЈА НАРЕКУВАШ К*РВА ДАЛА ПАРИ ЗА ДА СЕ ЛЕЧИ МАЈКА ТИ – Карлеуша во војна со синот на Марина Туцаковиќ, сега сите дознаа дека е наркоман! (ФОТО)
Foto: Ana Paunković

Пејачката Јелена Карлеуша тргна во војна со текстописецот и син на Марина Туцаковиќ, Милан Радуловиќ Лаќа, кој ги објави текстовите на песните од нејзиниот нов албум.

Карлеуша тогаш истакна дека на нејзиниот албум „Алфа“ нема да има ниту една песна направена од Лаќа, а сега јавно објави преписка во која се гледа дека тој не го испочитувал договорот што го имале.

„Ова се пораките што синоќа ми ги испрати Милан Радуловиќ Лаќа, синот на Марина Туцаковиќ. Тој имаше ДВА текста на мојот претстоен албум. Еден од нив го објави, на песна од Дарко Димитров, и тоа синоќа на Твитер. Со закани За двата текста овој „автор“ е платен пред една година, пред сведоци. Поради Марина Туцаковиќ и од сожалување за неговата психичка состојба и зависност, јас и моите колеги приватно страдавме од постојаните напади на лудило на Радуловиќ и навреди“, истакна пејачката, а потоа додаде:

„Молчевме за неговата измама на јавноста дека тој е автор на сите мои текстови на албумот. На албумот има вкупно 16 песни и  два негови текста се заменети. Ги предупредувам колегите да се заштитат од таквите „Луѓе“ со заверени договори“.

„Ќе ве замолам да престанете да пишувате глупости на Твитер. Не сум должна да ги трпам вашите испади поттикнати од дрога. Парите да ми ги вратиш веднаш,  од почит кон Марина ги толерирам твоите испади, но сега претерала“, напишала Карлеуша до Лаќа, а тој не и остана должен и и одговорил:

„Зависник ти го откажува албумот. Чао, со среќо“.

„Утре врати ми ги парите што ти ги дадов“, напишала Јелена, а тој открил дека ништо не зел, па и напишал дека е подобро да си к*рва.

„Тоа што го напиша за мене дека сум к*рва, к*рвата ти дала пари за лекување на мајка ти, срам да ти е ѓубре“, додаде пејачката.

Да потсетиме, од тимот на Јелена рекоа дека ќе контактираат со правните служби и на тој начин ќе го решат овој случај.

Најнови вести