сабота, 11. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Џенаро Гатузо официјално е нов тренер на Олимпик Марсеј

Џенаро Гатузо официјално е нов тренер на Олимпик Марсеј

 Џенаро Гатузо е нов тренер на Олимпик Марсеј. Марсеј пред некое време се раздели со шпанскиот стручњак Марселино и во изминативе денови бараше негов наследник, па изборот падна на Гатузо.

„Многу сум среќен и горд што му се приклучувам на Олимпик Марсеј. Тоа е клуб и стадион, „Велодром“ каде што имав можност да играм како играч, прославен низ цела Европа за страста и жарот“, изјави Гатузо.