понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

ФФМ ги одложи натпреварите од Првата лига

ФФМ ги одложи натпреварите од Првата лига

Поради снежните врнежи што ја зафатија нашата земја, Фудбалската федерација на Македонија го одложи 22. коло од Првата лига кое требаше да се игра в среда.

Петте натпревари ФФМ ги презакажа за во недела на 4 март.

Заостанатиот натпревар Силекс – Скопје ќе се игра на 7 март, а на 4 април е заостаната средба Силекс – Пелистер.

До крајот на првенството предвидени се четири круга во работен ден (29 март, 18 април, 25 април и 2 мај).

Последното 36.коло на распоредот е планирано за 20 мај.