вторник, 26. декември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО: Македонски клуб од Австралија честеше 500 килограми ќебапи во чест на Илинден, а кога ќе видите колку пиво се испило ќе паднете во транс

ФОТО: Македонски клуб од Австралија честеше 500 килограми ќебапи во чест на Илинден, а кога ќе видите колку пиво се испило ќе паднете во транс

Екипата на Рокдејл сити ги честеше своите фанови пиво и ќебапи во чест на големиот празник Илинден, но за жал го загуби натпреварот.

Рокдејл е австралиски клуб формиран од македонската иселеничка заедница и кој веќе постои 52 години.

Клубот одлучи да ги почести своите симпатизери со 500 килограми ќебати и еден тон пиво, во чест на големиот празник Илинден, но за жал Рокдејл загуби од Сиднеј со 2-4 вчеравечер.