вторник, 2. јануари 2024. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО: Стартната постава на Јувентус- боли глава!

ФОТО: Стартната постава на Јувентус- боли глава!

Јувентус е решен да го прекине 24-годишниот пост во Лигата на шампионите и конечно да ја освои титулата што би била трета во историјата на клубот.

За таа цел направи феноменален тим, ги засили позициите кои беа послаби и во новата сезона ќе влезе исклучително силен.

Вака би требало да изгледа стартната постава на торинскиот тим кој под водство на Маурицио Сари не би требало да се помири со ништо помалку од тројна круна.