недела, 31. декември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Карло Анчелоти ќе купува од Серија А

Карло Анчелоти ќе купува од Серија А

Тренерот на Реал Мадрид Карло Анчелоти е заинтересиран за услугите на Виктор Осимен од Наполи и Рафаел Леао од Милан, кои се лидери во своите екипи и се борат за Скудетото.

Тренерот на „кралевите“ е разочаран затоа што минатото лето не успеа да го ангажира Килијан Мбапе и исто така Карим Бензема често е повреден, па почна да ја губи првата позиција зад Барселона.

За Леао постои интерес и од Челси и Манчестер сити, па ќе се води голема борба во јануари за потписот на талентираниот Португалец.