вторник, 28. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Марсеј понуди девет милиони евра за Милик, Наполи бара повеќе

Марсеј понуди девет милиони евра за Милик, Наполи бара повеќе

Францускиот фудбалски прволигаш Марсеј сепак има намера да го купи напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик.

Французите понудија осум милиони евра за 26-годишниот напаѓач, плус еден милион бонуси во случај на пласман во Лигата на шампионите, објави „Скај спортс Италија“.

За неаполскиот клуб оваа сума е недоволна и тие бараат 15 милиони и 25% од износот на можната препродажба на Милик.

Во тековната сезона Милик нема клупски натпревари, играчот настапи само за полската репрезентација.