среда, 13. декември 2023. Вести денес: 0

Милан брзо го преброди шокот од Интер и Росонерите сега повторно победуваат (Видео)

Милан повторно победува во Серија А, откако со 1:0 беше подобар од Верона во меч од петото коло. Росонерите имаат четири победи и еден болен пораз од градскиот ривал Интер со 5:1.

Дуелот на „Сан Сиро“ доцнеше 30 минути поради големото невреме што го зафати Милано непосредно пред почетокот на дуелот. Пороен дожд буквално го потопи теренот на стадионот, па мораше да се тргне водата за мечот да може нормално да се одигра.

Откако започна дуелот на Милан му беа потребни само осум минути за да постигне гол. Рафаел Леао погоди за 1:0, а на крајот се покажа дека тој момент е пресуден за трите бода да останат на контото на тимот од Милано. Голот на Леао може да го видите ТУКА.