недела, 12. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Пеп и Сити подготвуваат удар за Клоп и Ливерпул

Пеп и Сити подготвуваат удар за Клоп и Ливерпул

Во Англија полека се подготвуваат за јануарскиот преоден рок, а се чини дека еден фудбалер би можел да биде во центарот на вниманието. Тоа е 20-годишниот играч за врска на Баерн, Џамал ​​Мусиала.

Веќе се знае дека Мусиала е голема желба на Јирген Клоп. Тој го сака младиот ас на „Енфилд“, но Баерн ги одби понудите ова лето. Сепак, Баварците би можеле да бидат под добар притисок оваа зима не само од Ливерпул.

Во целата приказна се вклучи и Манчестер Сити, бидејќи и Пеп Гвардиола го сака овој млад фудбалер во своите редови. Така, Гвардиола би можел да му зададе уште еден удар на Клоп, но секако и Баерн мора да се праша.

Медиумите од Англија пишуваат дека Сити е подготвен да понуди повеќе од моменталната вредност на Мусиала, која изнесува 110 милиони евра.

Баерн има добра заштита, бидејќи Мусиала има договор со Баварците до летото 2026 година. Затоа, кој го сака германскиот репрезентативец во своите редови, ќе мора добро да ја отвори касата.