четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Жезус месец дена надвор од теренот

Жезус месец дена надвор од теренот

Напаѓачот на Манчестер Сити, Габриел Жезус има повреда на коленото заработена на дуелот против Кристал Палас кој заврши 0:0.

– Тој има повредени лигаменти на коленото и најверојатно ќе биде надвор од терените нешто повеќе од еден месец, потврди Манчестер Сити.

20-годишниот Жезус беше принудно заменет од Серхио Агуеро во 23. минута од дуелот одигран на 31 декември.

– Му благодарам на Господ затоа што не сум толку лошо, и не треба да одам во операција, напиша Бразилецот на неговиот Инстаграм профил.

Манчестер Сити има 12 поени пред Манчестер Јунајтед на врвот на Премиер Лигата.