сабота, 9. декември 2023. Вести денес: 0
home Кошарка

Дамјан Стојановски МВП на финалето од Купот на Македонија

Дамјан Стојановски МВП на финалето од Купот на Македонија

Дамјан Стојановски кошаркарот на МЗТ Скопје  беше прогласен за најкорисен играч на завршницата на турнирот во кошарка.

Македонскиот репрезентативец дуелот го заврши со 19 постигнати поени  Ова за него беше трето МВП признание во кариерата, а како кошаркар го освои седмиот трофеј во Купот на Македонија..

МЗТ го освои десеттиот Куп-трофеј, а сега е фокусиран на домашната сцена каде следи плеј-офот.