вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Кошарка

Ембид казнет со 35.000 долари

Ембид казнет со 35.000 долари

НБА го казни центарот на Филаделфија, Џоел Ембид со 35.000 долари.

Лигата го казни кошаркарот затоа што ги прослави борците Трипл Х и Д-Генерација Х за време на натпреварот со Портланд од регуларниот дел (126:98).

Минатата година тој беше казнет со 25 илјади долари за слично однесување.

Сезонава 29-годишниот Камерунец настапи на три натпревари со просечни 31 поен, 10,3 скока и 7 асистенции.