среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Кошарка

Стефан Јовиќ потпиша со Панатинаикос

Стефан Јовиќ потпиша со Панатинаикос

Српскиот кошаркар Стефан Јовиќ потпиша за грчки Панатинаикос до крајот на сезоната, со алтернатива таа соработка да биде продолжена на уште една година.

Плејмејкерот последниот ангажман го имаше во руски Химки, клуб за кој минатата сезона во Евролигата имаше просек од 4,4 поени, 3,8 асистенции, два скока и една украдена топка.