понеделник, 13. ноември 2023. Вести денес: 0
home Кошарка

Торонто постави клупски рекорд

Торонто постави клупски рекорд

Кошаркарите на Торонто за прв пат во историјата на клубот постигна 44 поени за една четвртина и постави нов рекорд во ефикасност.

Торонто рекордот го постигна ноќеска на средбата со Вашингтон во 1.коло од НБА плејофот. Домаќините дадоа 44 поени во првата четвртина или во просек 3,67 поени во минута.

Натпреварот заврши со победата на Канаѓаните од 114:106 за водство со 2-0 во серијата прв до четири победи.