сабота, 2. декември 2023. Вести денес: 0
home Ракомет

Кире Лазаров со порака до Македонците: Останете дома, спаси живот

Кире Лазаров со порака до Македонците: Останете дома, спаси живот

Капитенот на македонската ракометна репрезентација и играч на француски Нант, Кирил Лазаров со порака до Македонците околу проблемот со коронавирусот.

Слушнете каква порака испрати нашиот Кире: