четврток, 9. ноември 2023. Вести денес: 0
home Ракомет

Македонските ракометарки поразени од Норвешка

Македонските ракометарки поразени од Норвешка

Македонската женска репрезентација попладнево во Миовени загуби од Норвешка во разигрувањето за пласман од 9. до 16. место на Европското првенство за ракометарки до 19 години. До конечната победа 29:23, Норвежанките дојдоа по подобра игра во второто полувреме, откако првото нашите репрезентативки во првото беа подобри со 11:9.

Македонките се на последното (4. место) во Групата 4 без ниту еден освоен бод.

Утре противник на „црвено-жолтите“ во разигрувањето за пласман на ЕП во Романија ќе биде репрезентацијата на Србија.