среда, 29. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Најцрн ден во Италија до сега, за 24 часа починале 919 лица

Најцрн ден во Италија до сега, за 24 часа починале 919 лица

Бројот на заразени и починати лица продолжува и натаму да се зголемува во Италија.

Имено, според официјалните податоци во последните 24 часа во Италија од новиот коронавирус животот го загубиле вкупно 919 лица, а бројот на новозаразени изнесува вкупно 5.959 лица.

Во меѓувреме бројот на оние кој што оздравеле изнесува 589 лица.