понеделник, 25. декември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Пукање во ресторан, има и мртви- ова е напаѓачот кој бил гол (ФОТО)

Пукање во ресторан, има и мртви- ова е напаѓачот кој бил гол (ФОТО)

Четири лица загинаа и уште толку се ранети, кога еден напаѓач отвори оган во ресторан во американскиот град Нешвил, објави „Фокс Њуз“.

Напаѓачот, кој бил целосно гол, отворил оган во ресторанот „Вафле хаус”, убил четворица и уште четири лица ранил, а потоа побегнал.

Локалната полиција соопшти дека за нападот е осомничен 29-годишниот Тревис Реинкинг од Мортон и ги повика граѓаните да пријават доколку забележат „гол човек кој лута по улици”.

Напаѓачот дошол пред ресторанот со своето возило и почнал да пука околу 3. 32 по локално време.