сабота, 30. март 2024. Вести денес: 0
home Вести

САД: Над 1.000 починати од коронавирус

САД: Над 1.000 починати од коронавирус

Во САД од новиот коронавирус починаа над илјада луѓе, соопшти Универзитетот Џон Хопкинс.

Во САД се регистирани 68.572 лица инфицирани со Ковид-19, од кои 1.033 починале.

Според бројот на заразени лица САД е на трето место по Кина и Италија