четврток, 23. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ГЛЕТКИ ОД ИТАЛИЈА: Погледнете како на реанимација се лекуваат болните од коронавирусот во Бергамо (ФОТО+ВИДЕО)

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ГЛЕТКИ ОД ИТАЛИЈА: Погледнете како на реанимација се лекуваат болните од коронавирусот во Бергамо (ФОТО+ВИДЕО)

“Daily Mail” денеска објави доста вознемирувачки фотографии и видео снимки од внатрешноста на болницата во Бергамо, каде што се лекуваат голем број на заразени со коронавирусот.

Ваквите фотографии долго ќе ви останат во сеќавање бидејќи како што може да се види и од самата снимка, сосотојбата на заразените е доста тешка. Имено, тие дишат со помош на респиратори, а медицинскиот персонал еднаш е кај еден пациент, еднаш кај друг.

Како што можете да забележите тука се води вистинска војна, односно медицинскиот персонал од болницата во Бергамо е во првите борбени линии против невидливиот непријател.

И покрај борбата, за Италија се уште не постои зелено светло, односно се уште бројот на заразени се зголемува, а исто така и на починати.