али ахмети

Пронајдени се 361 резултати на тема „али ахмети“
Вести

Николоски: Ако Ахмети и Груби останат на власт, ние како држава сме завршиле со било кој тип на реформи во правосудството

Суштината на се ова што ние сега го правиме е да оваа приказна се изнесе во јавност, да се каже вистината, да ја знае јавноста вистината...
Вести

Николоски: Имаме докази дека поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ до Ахмети, Џафери и трета страна на УСБ доставил измени на КЗ, а тоа се скоро истите кои поминаа во Собрание

Однесувањето на поранешни структури на ВМРО-ДПМНЕ беше многу јавно, два пати се правеше обид за вонреден конгрес во партијата, поранешниот...
Вести

Мицкоски: Не очекувам дека Али Ахмети ќе се прекрши за Македонците во Албанија, апелирам Македонците од Албанија масовно да учествуваат во пописот

Додека се случуваат сите овие проблеми, пропагандите на соседите никогаш не престанаа. Додека оваа власт не убедува во придобивките...
Вести

(ВИДЕО) Зетот на Али Ахмети бил партнер со бизнисмен кој успеал за 24 000 евра да купи 65% од фирма со обезбедени државни тендери од 112 милиони евра

Според податоците од Централниот регистар, зетот за ќерка на лидерот на ДУИ Али Ахмети, Куштрим Смајлај, на почетокот на 2022 година направил...
Вести

Ахмети: Нема никаков договор со ВМРО-ДПМНЕ за да се изгласаат уставните измени, јавно кажаа дека не прифаќаат бугарски диктат!

Првично не се согласуваше Зоран Заев и потоа кога се договоривме за да се укине договорот со СДСМ затоа што СДСМ првично се повлече....
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Крвави се рацете на Ковачевски и Ахмети, случајот Oнкологија е серија на убиства со умисла – правда ќе има

Крвави се рацете на Ковачевски и Ахмети, случајот онкологија е серија на убиства со умисла. Нема вода која ДУИ и СДС можат да ја исперат,...