одрон

Пронајдени се 79 резултати на тема „одрон“
Вести

Доколку сте на пат во Македонија, ова мора да го знаете: Поради одрон на камења во прекин е сообраќајот на овој патен правец

Поради одрон на камења на коловозот на „Јадранска Магистрала“ после првиот тунел, сообраќајот е во прекин во двата правца. Како што...
Општини

ФОТО: Голема карпа се урна на пешачката патека покрај Брегалница кај штипско Ново Село, дадена забрана за движење

Голема карпа се урна на пешачката патека покрај реката Брегалница. Свлечиштето се појавило синоќа околу 22 часот и не е безбедено да...