вторник, 26. декември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

„БМВ“ излета во Штип, возачот тешко повреден

„БМВ“ излета во Штип, возачот тешко повреден

Вчера попладне било пријавено дека на ул.„Железничка“ во Штип патничко возило „бмв“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Т.С.(38) од Штип, излетало од патот и се превртело.

-Во незгодата, возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Штип, каде бил префрлен за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа на СВР Штип.