понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

ДИРЕКТЕН СУДАР: Сообраќајка утрово на патот Куманово- Скопје (ФОТО)

ДИРЕКТЕН СУДАР: Сообраќајка утрово на патот Куманово- Скопје (ФОТО)

Сообраќајна несреќа утрово околу 10 часот се случила на патот Куманово- Скопје, а според тоа што може да се види од фотографиите, двете возила кои учествувале во несреќата директно се судриле.

На местото на судирот пристигнала и возила на Итна помош, а за сега нема инфомации за повредени лица.