среда, 6. март 2024. Вести денес: 0
home Хроника

Допирал малолетнички по телото, кривична за скопјанец чиј идентитет е познат

Допирал малолетнички по телото, кривична за скопјанец чиј идентитет е познат

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.П.(21) од Скопје, затоа што според пријавеното, на 24.02.2020 околу 11.45 часот во с.Кучевиште допирал по телото една малолетничка, а потоа на место викано „Бел пат“ во с. Кучевиште, скопско, допирал по телото друга малолетничка.