вторник, 28. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Малолетници нападнале тинејџер во Градски парк

Малолетници нападнале тинејџер во Градски парк
илустрација

На 11.11.2022 на подрачјето на Центар од полициски службеници од СВР Скопје лишени од слобода се четворица малолетници од Скопје.

Тие се приведени по пријава од Д.С.(19) од Скопје според која на 10.11.2022 околу 22:15 часот во Градскиот парк во близина на фонтаната малолетниците  физички го нападнале.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.