сабота, 25. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Не ја почитувал забраната за движење – штипјанец заработи кривична пријава

Не ја почитувал забраната за движење – штипјанец заработи кривична пријава

СВР Штип поднесе кривична пријава против И.М.(44) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

На 10.06.2021 полициски службеници го затекнале пријавениот како се движи без да поседува дозвола за движење за време на забрана за движење на населението.