понеделник, 18. декември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен скопјанец, упатил закани со остар предмет кон својот роднина

Приведен скопјанец, упатил закани со остар предмет кон својот роднина

На 11.06.2022 во 06.00 часот на подрачјето на Бит Пазар од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода А.М.(54) од Скопје, постапувајќи по пријава на М.А.(45) од Скопје според која на 10 и на 11.06.2022, по претходно недоразбирање, неговиот роднина А.М. му упатил закани со остар предмет, а се обидел и физички да го нападне при што ја оштетил влезната врата од неговиот дом.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.