петок, 10. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Родител се заканувал на наставничката на неговата ќерка

Родител се заканувал на наставничката на неговата ќерка

На 16.10.2023 во 09:10 часот во СВР Скопје, 47-годишна жена од Скопје, наставничка во средно училиште во Скопје, пријавила дека на работното место, Д.Б. (родител на ученичка во училиштето) ѝ упатил закани.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.