вторник, 12. декември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Со Кавасаки со бугарски регистарски таблички удрил во двајца пешаци во Неготино

Со Кавасаки  со бугарски регистарски таблички удрил во двајца пешаци во Неготино

На 08.07.2019 година во 19.25 часот на ул.„Маршал Тито“ во Неготино, Б.М.(24) од Неготино, управувајќи мотоцикл „Кавасаки 300“ со бугарски регистарски ознаки, удрил во А.М.(52) од Неготино и С.А.(51) од Неготино.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле А.М. и С.А. и биле пренесени во болницата во Кавадарци.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Неготино, информираат од МВР.