четврток, 11. април 2024. Вести денес: 0
home Хроника

Сообраќајна несреќа кај Галичник, едно лице со тешки повреди пренесено во болница

Сообраќајна несреќа кај Галичник, едно лице со тешки повреди пренесено во болница

На 13.07.2019 година околу 14,30 часот на регионалниот пат с.Маврово-с.Галичник се случила сообраќајна незгода помеѓу патнично моторно возило „Опел корса“ со скопски регистарски ознаки управувано од С.Б (38) од Скопје, и патничко моторно возило,, Дачија логан“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Ф (57) од Скопје.

В.Ф се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен е во болницата во Гостивар. Увид извршила увидна екипа на ПС-Гостивар.