недела, 26. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Свекрва си ја истепала 23 годишната снаа

Свекрва си ја истепала 23 годишната снаа

На 05.01.2023 во 11.10 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес ја лишиле од слобода К.Д.(46) од Велес, затоа што физички ја нападнала нејзината 23-годишна снаа.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.