понеделник, 11. декември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Тешко повреден мотоциклист откако се преврте со возилото

Тешко повреден мотоциклист откако се преврте со возилото
илустрација

На 30.07.2018 година околу 16:10 часот било пријавено дека на магистралниот пат Штип-Кочани кај с.Тркање, мотоцикл „Геелу“ со кочански регистерски таблици управувано од Т.Ц.(29) од с. Бели, се превртел и мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди.

По укажаната лекарска помош во Јавната здравствена установа во Кочани, поради сериозноста на повредите, истиот бил префрлен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Извршен бил увид од страна на увидна екипа од Полициската станица Кочани и се работи на целосно расчистување на случајот.