сабота, 16. декември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Облачно со повремен дожд

Облачно со повремен дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд и ретки грмежи, особено во крајните западни и источни делови. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 21, а  дневната од 21 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува шест.

Во Скопје слично време, променливо облачно и нестабилно. Утринската температура ќе се спушти до 19, а дневната ќе се искачи до 27 степени.

Најнови вести