среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Бабата на Богдана откри долго чувана тајна од вилата на Цеца, а потоа си ја отвори душата за односот на Вељко кон нејзиното семејство!

Бабата на Богдана откри долго чувана тајна од вилата на Цеца, а потоа си ја отвори душата за односот на Вељко кон нејзиното семејство!

Бабата на Богдана Родиќ во едно свое интервју за српските медиуми откри несекојдневни детали од вилата на Цеца каде е мажена нејзината внука.

Имено таа пред новинарите открила дека Цеца е прекрасна.

-Од секогаш ми беше посебна и драга од сите на естрадата, се разликува од сите. Таа е дама, ма врв. Не е крената воопшто. Ја видов на свршувачката овде кај нас се запознавме, вели бабата за српскиот весник „Свет“.

Таа е културна и вистински „весељак“. Често ја посетуваше Богдана и тука кај нас додека беше бремена, бидејќи поради коронавирусот едно време внуката тука беше изолирана од сите.

-Иако имаше брдо свои обврски Цеца редовно доаѓаше да ја посети снаата и да види дали е се како што треба. Многу е пристојна, нормална и фина жена, додала бабата на Богдана.

Таа вели дека и Вељко е добар зет, културно момче, скромен.

-Такво е целото семејство. Навистина сите добро се сложуваат во вилата во која живеат на Дедиње. Мојот син (таткото на Богдана) и снаата секојдневно одат кај Богдана да го видат бебето, а Вељко е многу културен со бабата и дедото, вели таа.

Најнови вести