петок, 17. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Цеца ја донесе и последната одлука во врска со внукот- Богдана веднаш прифатила да ја породи овој човек, еве и кога (ФОТО)

Цеца ја донесе и последната одлука во врска со внукот- Богдана веднаш прифатила да ја породи овој човек, еве и кога (ФОТО)

Снаата на Светлана Цеца Ражнатовиќ треба да се породи за неколку денови, пренесуваат српските медиуми.

Имено датумот за царскиот рез на Богдана веќе е закажан за во една приватна болница во Белград и сите со нетрпение го очекуваат раѓањето на малиот Жељко Ражнатовиќ.

Она што најмногу ги изненади сите е тоа што Цеца никогаш не остава работите да се случат непланирано и случајно.

Таа перфектно се погрижила за раѓањето на нејзиното внуче, па така за породувањето на снаата го организирала истиот гинеколог кој ја породувал пејачката со двете деца.

-Иако било планирано Богдана да се породи во државната болница во Белград каде е роден нејзиниот сопруг Вељко, семејството во последен момент се одлучило за промена. Тие се чувствуваа најбезбедни тоа да го направи семејниот доктор и тоа во приватна клиника, вели избор близок до семејството.

Додава дека датумот е веќе познат за семејството и тоа за неколку дена, а породувањето ќе го изврши истиот гинеколог кој ја породувал пејачката со синот Вељко и ќерката Анастасија.

Најнови вести