петок, 15. декември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Вељко сподели радосни вести- пристигна нов член во семејството Ражњатовиќ! Се огласи и Цеца! (ФОТО)

Вељко сподели радосни вести- пристигна нов член во семејството Ражњатовиќ! Се огласи и Цеца! (ФОТО)

Наследникот на српската музичка ѕвезда Светлана Цеца Ражњатовиќ, боксерот Вељко Ражњатовиќ се пофали на социјалните мрежи со новиот член на семејството.

Познато е дека Вељко многу обожава кучиња и дека ги има многу, а сега се пофали со уште едно.

– Тој нема да оди никаде, напиша Ражњатовиќ на Инстаграм, а во објавата се огласи и неговата мајка Цеца која му стави лајк. Таа го поддржува и се гордее со неговата огромна љубов кон животните.

Во познатото семејство сите се среќни поради новиот член.

Инаку семејството во секој момент го очекува и новиот член, синот на Вељко, кој ќе се вика Жељко и првиот внук на пејачката Цеца и Анастасија кој треба да се роди во следниот период.

Најнови вести