понеделник, 20. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО: ФК Вардар со уникатна фотографија си ја честита титулата првак на Македонија

ФОТО: ФК Вардар со уникатна фотографија си ја честита титулата првак на Македонија

ФК Вардар денеска ја доби заслужената титула за сезоната 2019/20, сепак поради долговите на клубот нема да игра во квалфикациите за ЛШ.

Новиот шампион на Македнија со уникатна фотографија си ја честита 12 титула, има 11 од Македнија, и една од поранешна СФРЈ..