петок, 17. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО: Најдобриот играч на Вардар, нов член на турски Кајзериспор

ФОТО: Најдобриот играч на Вардар, нов член на турски Кајзериспор

Даниел Аврамовски е нов играч на Кајзериспор од Турција, новиот клуб на поранешниот напаѓач на Вардар, го доби речиси бесплатно, за само 150.000 евра по сезона.

Најдобриот играч на Вардар од минатата сезона како слободен агент дојде во Турција, Кајзериспор доби добар напаѓач по симболична цена.

Аврамовски во кариерата покрај за Вардар настапуваше и за Македонија ЃП и Работнички, Црвена Звезда, Војводина, ОФК Београд и Олимпија од Љубљана.