сабота, 27. јануари 2024. Вести денес: 0
home Фудбал

Фудбалер заразен со коронавирус, цела екипа во карантин

Фудбалер заразен со коронавирус, цела екипа во карантин

Ајнтрахт потврди дека еден негов фудбалер е позитивен на тест за новиот коронавирусот и дека цела екипа ќе биде во карантин во наредните 14 денови.

-Цела екипа, вклучувајќи ги и тренерите и останатиот персонал, ќе бидат тестирани, а во наредните 14 дена ќе мора да минат во задолжителен карантин, порачуваат од бундеслигашот од Франкфурт, но не кажаа кој е позитивниот играч. (МИА)