недела, 12. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Повредите ја уништуваат Премиер лигата, дури 112 фудбалери се во аут овој викенд

Повредите ја уништуваат Премиер лигата, дури 112 фудбалери се во аут овој викенд

Медиумите направија статистика и објавија дека дури 112 фудбалери не се во комбинација за настап викендов бидејќи се повредени.

Менаџерот на шампионот Манчестер сити, Хосеп Гвардиола, пак ги повика фудбалерите да го кренат гласот и да стапат во штрајк.

Најголем проблем има Челси како кого дури 10 фудбалери моментно се наоѓаат на листата на повредени, додека единствен тим кој може да смета на сите играчи е Вулверхамптон.

Број на повредени фудбалери меѓу премиерлигашите: