сабота, 11. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Рој Хоџсон испиша историја: 500 натпревари во Англија

Рој Хоџсон испиша историја: 500 натпревари во Англија

Легендарниот англиски тренер Рој Хоџсон и на 76 години го преводи Кристал Палас во Премиер лигата, а натпреварот против Тотенхем за него беше голем јубилеј.

Имено, за Хоџсон тоа беше 500-ти натпревар во кариерата во Англија. Покрај Кристал Палас тој ги водеше уште Блекбурн, Фулам, Ливерпул и Вотфорд. Но најмногу натпревари (184) помина на клупата на Палас.