понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Останати спортови

ВИДЕО: За влакно избегна смрт, овој мотоциклист едвај спаси жива глава

-Бог ме виде и ме спаси. Немав среќа, но беше моја вина, рече Берто по трката за големата награда во Бразил.
ВИДЕО: За влакно избегна смрт, овој мотоциклист едвај спаси жива глава

Бразилскиот мотоциклист Данило Берто едвај извлече жива глава по падот од својот мотор на легендарната патека „Интерлагос“, избегнувајќи ги тркалата на ривалите со неверојатен рефлекс.

-Бог ме виде и ме спаси. Немав среќа, но беше моја вина, рече Берто по трката за големата награда во Бразил.

Тој се правдал дека не го возел својот моторцикл, туку друг, па се случило тоа што се случило.

Берто, сепак, завршил во болница со скршена нога, каде ќе остане наредните две недели.

Видеото од “среќата во несреќа“, погледнете го во продолжение