среда, 10. април 2024. Вести денес: 0
home Регион

Ана Ивановиќ со огромна донација во Србија, респиратори, финансиска помош…

Ана Ивановиќ со огромна донација во Србија, респиратори, финансиска помош…

Во соседна Србија, но и во околните држави познатите спортисти од ден на ден даваат се поголема конкретна помош во справување со корона вирусот.

Последна во низа е поранешната српска тенисерка, Ана Ивановиќ која на својата татковина ќе и подари 35 респиратори.

Како што пренесуваат медиумите кај нашиот северен сосед, Ивановиќ дали финансиска поддршка, но и лично се заложила преку своите контакти за набавка на овие преку потребни апарати.

Ивановиќ лично преку неколку компании вложила максимални напори респираторите што побргу да бидат набавени и доставени во Србија.