петок, 19. април 2024. Вести денес: 0
home Регион

Стоматолог знаел дека има коронавирус, но продолжил со работа

Стоматолог знаел дека има коронавирус, но продолжил со работа

Иако имал симптоми на коронавирус, 45-годишен стоматолог од Нови Сад, Србија, продолжил со работа. Сега, се наоѓа на респираторна машина, соопшти покраинскиот секретар за здравство Зоран Гојковиќ.

Додал дека забарот, кој имал приватна ординација, се соочува со кривична пријава и затвроска казна.