понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Проблемите на Емина допрва почнуваат, Мустафа ја смени одлуката

Проблемите на Емина допрва почнуваат, Мустафа ја смени одлуката

Иако Емина сметаше дека разумно ќе се разведат со Мустафа Сандал и поранешниот сопруг ќе и ја остави куќата во Истанбул каде би живеела со децата, Мустафа ја „промени плочата“.

-Кога одлучија да се разведат, Мустафа и вети на Емина дека куќата во Истанбул ќе и ја остави да живее со децата, а дека тој ќе си најде стан за себе. Меѓутоа, тој продолжи да живее таму, ангажираше и готвач и помошничка да се грижи за се, вели добро информиран извор за српските медиуми.

Таа размислува да најми агент за недвижнини и да најде нов дом за себе и децата.

Се уште не знае дали би живеела во Србија или Турција, а моментално повеќе време минува во Нови Пазар кај семејството. Децата засега живеат на две адреси.

Најнови вести