четврток, 18. април 2024. Вести денес: 0
home Кошарка

Сопственикот на Њујорк никс е позитивен на Ковид-19!

Сопственикот на Њујорк никс е позитивен на Ковид-19!

Франшизата од Њујорк објави дека сопственикот на „Медисон Сквер Гарден“ компанијата, Џим Долан е болен од коронавирусот. Американецот засега се чувствува добро, а симптомите не се силни, па тој продолжува со работа.

Долан е во клубот од многу одамна, откако беше на висока позиција во претходната компанија, која управуваше со франшизата уште од 1994 година.

НБА-лигата беше прекината откако Руди Гобер, кошаркарот на Јута, имаше позитивен тест, а по него тестирани беа многу кошаркари, судии и газди на клубови.