понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Храна и пијалаци

Афтер ворк винска дегустација во Бруклински

Афтер ворк винска дегустација во Бруклински

За добро вино, мезе и музика никогаш не е потребен посебен повод, ама убаво е кога има за што да се наздрави. Во четврток (01. 03. 2018), од 17 часот, во Bruklinski JAZZ Bistro, заедно со Звонко Херцег – експерт за вино, ќе можете да вкусите дел од македонските МЕРЛО вина од различни винарии, во придружба со исклучителен ‘finger food’ и одлична музика на DJ Самоил Радински.

Листа на вина:

  1. Merlot Special Selection – Tikveš Winery
  2. Merlot Axios Private Reserve – Stobi Winery – Винарија Стоби
  3. Merlot Ergion – Lazar Winery
  4. Merlot Elixir – Brzanov Winery – Винарија Брзанов
  5. Merlot Reserve – Popov Winery
  6. Merlot Single Vineyard Reserve – Chateau Kamnik Winery
  7. Merlot Barrique – Bovin Winery

Цената на дегустација е 500 денари од лице со вклучено мезе.

Резервации на 078 337 843 / 02 6091 844.

Линк до настанот:
https://www.facebook.com/events/434521520314702/